Kancelaria Komornika Sądowego nr VI w Legionowie

ul. Norwida 2a/7, Legionowo

legionowo@komornik.pl

ID EPU: 1078

Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości Km 1531/22

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 26-05-2023r. o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 odbędzie się pierwsza licytacja - nieruchomości stanowiącej się z działek nr ew. 336/4, 336/5, 336/6, 336/10, 337/3, 337/4, 337/5 o łącznej pow. 0,7290 ha, obręb 0004, Janówek Pierwszy. Działki nr 336/5, 336/4 i 337/3 są zabudowane, ogrodzone i stanowią funkcjonalną całości. Działki nr 336/6, 336/10,337/5 i 337/4 są niezabudowane. Działka nr 336/4 jest zabudowana murowanym budynkiem gospodarczym o pow. zabudowy 40 m.kw. i pow. użytkowej 31,50 m.kw. Działka nr 337/3 jest zabudowana wolnostojącym budynkiem przemysłowym o pow. zabudowy ok. 470 m.kw. i pow. użytkowej 425 m.kw. Objekt składa się z części magazynowo-produkcyjnej i socjalnej. Powyższe objekty nie nadają się do użytkowania , kwalifikują się do wyburzenia, należącej do dłużnika: Dominik Olszewski położonej: 05-124 Wieliszew, ul. Dworcowa, Janówek Pierwszy, dla której Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00007651/0.

Suma oszacowania wynosi 203.700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 152.775,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 20.370,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Rękojmię można uiścić także na konto komornika Santander Bank Polska Spółka Akcyjna Centrala 48 10901841 0000 0001 0714 2786.

Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 16:00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Legionowie przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 w pok. odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Rękojmia wpłacona na rachunek komornika będzie uznana za wniesioną prawidłowo, jeżeli zostanie zaksięgowana na rachunku komornika najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Potwierdzenie przelewu nie stanowi dowodu uiszczenia rękojmi.

Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości Km 1282/21

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 19-05-2023r. o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 odbędzie się pierwsza licytacja - ograniczonego prawa rzeczowego stanowiącego spółdzielcze prawo własności do lokalu położonego na drugi piętrze w budynku wielorodzinnym 12-kondygnacyjnym. Lokal składa się z trzech pokoi, kuchni, przedpokoju, łazienki i wc. Powierzchnia użytkowa lokalu wnosi 52,90 m.kw. Lokal wyposażony jest w duży balkon. Z lokalem związane jest korzystanie z pomieszczenia w piwnicy, należącego do dłużnika: Marta Lis, położonego: 05-120 Legionowo, ul. C. K. Norwida 15/56, wpisanego w rejestrze lokali własnościowych: Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Legionowie (Adres spółdzielni: 05-120 Legionowo, ul. Jagiellońska 11), dla którego Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00065686/8.

Suma oszacowania wynosi 381 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 286 050,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 38 140,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 16:00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Legionowie przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 w pok. w Sekretariacie I Wydziału Cywilnego odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości Km 692/21

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 17-05-2023r. o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 odbędzie się pierwsza licytacja - lokal mieszkalny znajdującego się na piętrze budynku. Lokal składa się z kuchni, trzech pokoi, łazienki z wc i przedpokoju. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 85,14 m.kw. Lokal wyposażony jest w taras. W lokalu wykonane są instalacje elektryczna i wodno-kanalizacyjna. Ponadto lokal jet wyposażony we własną instalację centralnego ogrzewania. Ogólny stan techniczny i standard lokalu ocenia się jako dobry. Wielkość udziału w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokalu: 1/2, należącej do dłużnika: Piotr Kopeć położonej: 05-120 Legionowo, Wilcza 3/2 dla której Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW Wa1L/00004726/6.

Suma oszacowania wynosi 545 000,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 408 750,00zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 54 500,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Rękojmię można uiścić na rachunek bankowy Komornika Sądowego tj. Santander Bank Polska S.A. 48 10901841 0000 0001 0714 2786.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 16:00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Legionowie przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 w Sekretariacie I Wydziału Cywilnego odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.