Kancelaria Komornika Sądowego nr VI w Legionowie

ul. Norwida 2a/7, Legionowo

legionowo@komornik.pl

ID EPU: 1078

Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości Km 697/19

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 15-12-2023r. o godz.10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 odbędzie się pierwsza licytacja

- nieruchomości stanowiącej działkę ew. 6/3 o pow. 501 m.kw. Działka ma kształt prostokąta o długości ok 29,5 i szerokości ok 17 m. Jest zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym zlokalizowanym przy północno-zachodniej granicy działki o pow. zabudowy 86 m.kw. oraz budynkiem gospodarczym murowanym o pow. zabudowy 53 m.kw. Budynek mieszkalny jest obiektem parterowym, częściowo podpiwniczonym o pow. użytkowej 73,00 m.kw. Budynek wyposażony jest w instalacje: wody zimnej i ciepłej, kanalizacyjną, elektryczną, gazowa gazu ziemnego, centralnego ogrzewania. Stan techniczny budynku określa się jako średni. W budynku znajduje się garaż i pomieszczenie gospodarcze. Pow. użytkowa wynosi 46,40 m.kw., należącej do dłużnika: Maria Jankowska położonej: 05-120 Legionowo, ul. Kwiatowa 42, dla której Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW Wa1L/00011811/1.

Suma oszacowania wynosi 245 400,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 184 050,00zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 24 540,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Rękojmię można uiścić także na konto komornika Santander Bank Polska Spółka Akcyjna Centrala 48 10901841 0000 0001 0714 2786.

Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz.08:00 do godz.16:00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Legionowie przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 w pok. w Sekretariacie I Wydział Cywilnego odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Rękojmia wpłacona na rachunek komornika będzie uznana za wniesioną prawidłowo, jeżeli zostanie zaksięgowana na rachunku komornika najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Potwierdzenie przelewu nie stanowi dowodu uiszczenia rękojmi.

Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości GKm 230/22

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 08-12-2023r. o godz.10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 odbędzie się pierwsza licytacja

- nieruchomości stanowiącej działkę nr 2178 o pow. 0,0719 ha, która ma kształt zbliżony do trapezu o średniej długości ok 41,5 m i szerokości od ok 11,4 m części wschodniej do około 23,60 m w części zachodniej, położonej 05-110 Jabłonna, dla której Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr WA1L/00007391/9. Działka nr 2179 o pow. 0,0234 ha ma kształt równoległoboku o długości ok 47 m i szerokości ok 5,20 m, położonej 05-110 Jabłonna, dla której Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr WA1L/00006282/5. Powyższe nieruchomości przylegają do siebie i są wspólnie zagospodarowane.

Nieruchomości zabudowane są budyniem kotłowni z portiernią o pow. zabudowy 76 m.kw. i przylegającym do niego budynkiem gospodarczym o pow. zabudowy 18 m.kw. Stan techniczny budynków ocenia się jako średni. Obiekt wymaga remontu, należącej do dłużnika: Altis Prasko sp. z o. o.

Suma oszacowania wynosi 306 400,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 229 800,00zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 30 640,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Obwieszczenie o drugiej licytacji nieruchomości Km 644/22

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 24-11-2023r. o godz.13:45 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 w sali odbędzie się druga licytacja

- nieruchomości stanowiącej działkę nr 373/8, 374/8 obręb 4 Janówek Pierwszy o łącznej pow. 810 m.kw. Nieruchomość jest zabudowana wolnostojącym budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o pow. zabudowy 135 m.kw i pow. 198 m.kw. Budynek niepodpiwniczony, dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem, z dobudowanym garażem, kryty eternitem. Budynek wykonany w technologii tradycyjnej, murowanej. W budynku wykonano następujące instalacje: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną (własne szambo), centralnego ogrzewania (kocioł na paliwa stałe). Stan techniczny budynku określa się jako średni, standard wykończenia określa się jako średni, należącej do dłużnika: Piotr Grzegorz Pieśniak, Barbara Pieśniak na zasadzie wspólności ustawowej małżeńskiej położonej: 05-124 Skrzeszew, Janówek Pierwszy, dla której Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00001065/3.

Suma oszacowania wynosi 705 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 470 400,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 70.560,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz.08:00 do godz.16:00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Legionowie przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 w Sekretariacie I Wydziału Cywilnego odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Obwieszczenie o drugiej licytacji nieruchomości Km 1690/22

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 24-11-2023r. o godz.13:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 odbędzie się druga licytacja

- lokalu mieszkalnego stanowiącego położonego na parterze budynku wielorodzinnego 3 kondygnacyjnego. Składającego się z trzech pokoi, kuchni, łazienki i wc. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 52,90 m.kw. Do lokalu przynależy pomieszczenie w piwnicy o powierzchni 10 m.kw. Stan techniczny budynku określa się jako średni. Wielkość udziału w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą do wyłącznego użytku właścicieli lokali: 2444/501000 należącego do dłużnika: Justyna Fryś-Rzezak położonego: 05-135 Wieliszew, ul. Modlińska 120/1, dla którego Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00018484/8.

Suma oszacowania wynosi 347 400,00zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 231 600,00zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 34 740,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości Km 788/23

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 24-11-2023r. o godz.09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 odbędzie się pierwsza licytacja

- prawa własności lokalu mieszkalnego położonego na trzecim, ostatnim piętrze budynku wielorodzinnego 4-kondygnacyjnego. Lokal składa się trzech pokoi, kuchni, łazienki, wc i przedpokoju. Do lokalu przynależy pomieszczenie w piwnicy. Lokal jest wyposażony w balkonu. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 70,00 m.kw. Stan techniczny i standard lokalu ocenia się jako średni. Wielkość udziału w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia , które nie służą wyłączenie do użytku właścicieli lokali : 223/10000, położonego: 05-135 Wieliszew, ul. 600-lecia 35/24, Wieliszew, dla którego Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00046651/5.

Suma oszacowania wynosi 351 300,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 263 475,00zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 35 130,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.