Kancelaria Komornika Sądowego nr VI w Legionowie

ul. Norwida 2a/7, Legionowo

legionowo@komornik.pl

ID EPU: 1078

Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości Km 1908/22

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 24-11-2023r. o godz.11:30 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 odbędzie się pierwsza licytacja

- nieruchomości stanowiącej lokal mieszkalny położony na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym 3-kondygnacyjnym. Lokal składa się z dwóch pokoi, kuchni, przedpokoju i łazienki z wc. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 36,70 m.kw. Lokal posiada balkon. Z lokalem związane jest prawo do korzystania z pomieszczenia gospodarczego o pow. 7,80 m.kw. w piwnicy budynku. Ogólny stan techniczny i standard lokalu określa się jako średni plus. Wielkość udziału w nieruchomości wspólnej, którą stanowią grunty oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali 4450/328370 , należącej do dłużnika: Anna Rusin położonej: 05-140 Serock, Jachranka 75H/29,: dla której Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00006907/3.

Suma oszacowania wynosi 195 200,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 146 400,00zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 19 520,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Rękojmię można uiścić także na konto komornika Santander Bank Polska Spółka Akcyjna Centrala 48 10901841 0000 0001 0714 2786.

Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz.08:00 do godz.16:00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Legionowie przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 w pok. w Sekretariacie I Wydziału Cywilnego odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczeń wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Rękojmia wpłacona na rachunek komornika będzie uznana za wniesioną prawidłowo, jeżeli zostanie zaksięgowana na rachunku komornika najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Potwierdzenie przelewu nie stanowi dowodu uiszczenia rękojmi.

Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości Km 213/23

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 24-11-2023r. o godz 11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 odbędzie się pierwsza licytacja

- nieruchomości stanowiącej udziału 1/6 w prawie własności lokalu mieszkalnego położonego na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym 3-kondygnacyjnym. Powyższy lokal składa się z dwóch pokoi, kuchni, przedpokoju i łazienki z wc. Do lokalu przynależy pomieszczenie gospodarcze w piwnicy. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 37,44 m.kw. Ogólny stan techniczny i standard lokalu ocenia się jako średni, należącej do dłużnika: Bartłomiej Łuczak położonej: 05-120 Legionowo, ul. Bałtycka 3/17,: dla której Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW Wa1L/00044030/2.

Suma oszacowania wynosi 42 600,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 31 950,00zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 4 260,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości Km 139/23

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 24-11-2023r. o godz.10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 odbędzie się pierwsza licytacja

- ograniczonego prawa rzeczowego stanowiącego 4/6 niewydzielonej części w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego o pow. użytkowej 52,90 m.kw., składającego się z trzech pokoi, kuchni, przedpokoju, łazienki i WC, usytuowanego na trzecim piętrze budynku wielorodzinnego należącego do dłużnika: Stanisław Rajmund Wiśniewski położonego: 05-120 Legionowo, ul. Mieszka I 15, wpisanego w rejestrze lokali własnościowych: Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorska - Własnościowa w Legionowie pod numerem -. (Adres spółdzielni: 05-120 Legionowo, ul. Jagiellońska 11) dla którego Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00053133/0.

Suma oszacowania wynosi 246 100,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 184 575,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 24 610,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

- ograniczonego prawa rzeczowego stanowiącego 1/6 niewydzielonej części w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego o pow. użytkowej 52,90 m.kw., składającego się z trzech pokoi, kuchni, przedpokoju, łazienki i WC, usytuowanego na trzecim piętrze budynku wielorodzinnego należącego do dłużnika: Magdalena Kochańska położonego: 05-120 Legionowo, ul. Mieszka I 15, wpisanego w rejestrze lokali własnościowych: Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorska - Własnościowa w Legionowie (Adres spółdzielni: 05-120 Legionowo, ul. Jagiellońska 11) dla którego Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00053133/0.

Suma oszacowania wynosi 61 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 46 125,00zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 6 150,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz.08:00 do godz.16:00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Legionowie przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 w Sekretariacie I Wydziału Cywilnego odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości Km 4/20

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 27-10-2023r. o godz.14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legionowie mającego siedzibę przy Legionowo, ul. Sobieskiego 47 odbędzie się pierwsza licytacja - 1/2 udziału nieruchomości stanowiącej działkę nr 520 o powierzchni 0,1193 ha ma kształt zbliżony do prostokąta o długości ok 44 m i szerokości ok 27 m. Działka jest zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o pow. zabudowy 106 m.kw. oraz budynkiem gospodarczym murowanym o pow. zabudowy 42 m.kw. Ponadto na terenie działki znajduje się murowana komórka gospodarcza o pow. zabudowy ok 28 m.kw. przylegającą drewnianą wiatą o pow. zabudowy ok 16 m.kw. oraz przylegająca do budynku gospodarczego drewniana komórka o pow. zabudowy ok 20 m.kw., nieujętymi w rejestrze budynków. Nieruchomość jest uzbrojona w przyłącza do sieci energii elektrycznej, kanalizacyjnej i gazowej oraz własne ujęcie wody. Budynek mieszkalny wymaga remontu, położonej 05-110 Jabłonna ul. Wiejska 10, dla której Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą WA1L/00016334/8.

Suma oszacowania wynosi 210 300,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 157 725 ,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 21 030,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.